Сульфат амонію

Сульфат амонію - одне з широко застосовуваних у сільському господарстві азотно-сірчаних мінеральних добрив, містить 21% азоту в аммонійній формі і 24% сірки. Забезпечує значний приріст врожаю чаю, жита, картоплі, бавовни, рису, вівса, цукрових буряків. З успіхом конкурує з кращими азотними добривами. Сульфат амонію, завдяки амонієвій формі азоту, сумісної з сіркою, запобігає накопиченню нітратів в 3 рази, зменшує вміст радіонуклідів в рослинах в 2 рази. Може застосовуватися на забруднених територіях.

сульфат аммония

Застосування

Сульфат амонію підійде для підживлення культур, які вимогливі до сірки і вважають за краще амонійну форму азоту нітратній. Це картопля, цукровий буряк, яра та озима пшениця, рапс, капуста, гречка, кормові культури. Крім того, добриво можна і потрібно використовувати для соняшника, помідорів, моркви, ріпи, льону, кабачків, чаю, редиски, щавлю, петрушки, редьки, гарбуза, агрусу, малини. Всі ці рослини краще ростуть при слабокислій реакції грунтового розчину.

Цікаво, що на чорноземах позитивний вплив сульфату амонію на врожайність сільськогосподарських культур іноді перевершує дію інших форм азотних добрив.

Оскільки роздрібна ціна на сульфат амонію набагато нижча ціни на аміачну селітру і карбамід, тут одразу помітна економічна ефективність застосування сульфату амонію. Саме це добриво містить найбільшу кількість сірки, тому вчені вважають, що незабаром найбільш ефективним шляхом поповнення запасів сірки в ґрунтах буде якраз використання сульфату амонію.

Вносити його в грунт найкраще навесні в основне внесення під передпосівну культивацію. Це дасть можливість рівномірно розподілити добриво по полю. Що стосується підгодівлі, то вони не менш ефективні. Також сульфат амонію додають в розчин рідких азотних добрив.