Вапняково- амічна селітра

Хімічна формула вапняно-аміачної селітри - NH4NO3 × CaCO3. Для отримання цієї речовини в розплав нітрату амонію вносять розмелений доломіт або вапняк. Після цього отриману суміш гранулюють. Діаметр гранул дорівнює 1 - 5 мм. За рахунок збільшеного розміру гранул і їх міцності вапняно-аміачна селітра добре змішується з іншими добривами.

Вапняно-аміачна селітра або, як її скорочено називають, ВАС є ефективним добривом, що перевершує за своїми фізичними властивостями аміачну селітру, так як воно не вбирає вологу і є вибухобезпечною. Тому допускається зберігання його в штабелях.

Вапняно-аміачна селітра застосовується в якості складного добрива. Вона, як і інші азотні добрива, володіє універсальністю застосування, не втрачаючи своїх якостей на будь-яких видах грунтів і в будь-яких кліматичних зонах. Однак найкращі результати, завдяки карбонату кальцію і магнію, приносить його застосування на солонцевих і кислих грунтах, а так само на легких ґрунтах з невисоким вмістом магнію. Його використовують для харчування і підживлення зернових і олійних культур, овочів і цукрового буряка. ВАС забезпечує нарощування зеленої маси і сприяє підвищенню врожайності.